Aparaty do fizykoterapii jak najdoskonalsze do naszego gabinetu w dobrych cenach?

Na samym początku powinno się opisać czym jest fizykoterapii. Jest to sposób rehabilitacji medycznej, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była funkcjonalna powinno się mieć profesjonalne urządzenia do fizykoterapii, które pomogą leczenie kontuzji lub innych urazów. Aparaty do fizykoterapii ułatwią nam nie tylko zniwelować ból, lecz także w błyskawiczny sposób przywrócić kondycję fizyczną. Zabiegi ze względu na model zastosowanego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy rozłożyć na:

  • Aparaty do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 stosujące wiązki lasera. Użytkowane są zwykle, aby ograniczyć odczuwanie bólu po zerwaniach ścięgna czy złamaniach. Naświetlanie laserem bardzo wspaniale wpływa na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia bóli reumatoidalnych. Laser stosowany jest wprost na bolące obszary. Chory dostaje do ochrony wzroku dedykowane okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Używane tu pole magnetyczne jest słabej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Stosowany jest zwykle w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Wpływa dobrze na nasz układ immunologiczny również wpływa na ograniczenie bólu. Chory kładzie się na leżance, nad którą prowadzony jest profesjonalny talerz w kształtach kołowych lub płytek. W czasie zabiegu pacjent nic nie czuje.
  • Sprzęt do fizykoterapii jaki jest także wykorzystywany przez zastosowanie prądu galwanicznego. W czasie zabiegu diody stawiane są na bolesnych miejscach u chorego. Muszą one być ułożone na wilgotnym waciku, aby zmaksymalizować przewodnictwo prądu. Stosowany prąd to jakieś 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Stosowana jest zazwyczaj do łagodzenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Leczy ona też na obniżenie stanów zapalnych w układzie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w czasie którego pacjent czuje małe mrowienie. Po samym zabiegu może pojawić się rumień, który w czasie kilkunastu godzin znika.
  • Aparaty do fizykoterapii, które wykorzystują ultradźwięki. To specjalna głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są używane na skórze za pomocą specjalnej głowicy, która pracuje z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem często zwane krioterapią. Temperatura stosowana w ciągu tego zabiegu to chociażby -176 stopni Celsjusza. Stosowane może być zimne powietrze lub azot. Tego rodzaju sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zmniejszyć dolegliwości bólowe i zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane potocznie Sollux. Wykorzystuje on lampę z promieniowaniem podczerwonym, która nagrzewa konkretne miejsca na naszej skórze. Okres trwania zabiegu to około 15 minut. Tego rodzaju urządzenia do fizykoterapii idealnie sprawdzają się przy kłopotach skórnych, naświetlaniu zatok przynosowych oraz w czasie leczenia różnego rodzaju złamań.

Jak rozumiemy sprzęt do fizykoterapii pełni ogromną rolę w profesjonalnym oraz natychmiastowym leczeniu. Dlatego urządzając swój gabinet winniśmy nabyć aparaty do fizykoterapii świetnej jakości, który nam i pacjentom będą służyły przez lata.