Jak odpowiednio zakupić stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji, aby spełniał nasze oczekiwania

Stół stacjonarny do masażu to najbardziej pożądane wyposażenie w działalności fizjoterapeutów. Wykorzystywane są szczególnie w okresie fizjoterapii po kontuzjach. Możemy na nich dokonać masaże terapeutyczne z obszaru terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wyselekcjonowac taki, jaki będzie niezwykle nam odpowiadał i jaki będzie dobrany do sposobu wykonywanych terapii. Warto zatem poznać plusy oraz wady, jakie posiada stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym początku powinno się ustalić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie wyłącznie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się go transportować do pacjentów.
Możemy tu wyselekcjonować dwie główne kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na 100% cięższy, posiada wiele funkcji. Jednak jest on o wiele bardziej komfortowy dla pacjenta i specjalisty. Jeżeli pracujesz tylko stacjonarnie będzie to najtrafniejszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na 100% lżejszy, mniej wygodny dla pacjenta. Ma na wyposażeniu kółka, dzięki którym łatwo potrafisz go przesuwać i jest trochę mniej stabilny. Stoły przenośne, dobrze sprawdzają się w wypadku lekarzy, którzy prowadzą zabiegi w domu.

Stół stacjonarny do masażu powinien mieć również możliwość regulacji wysokości. Jest to szczególnie ważne w wypadku rehabilitanta, jaki musi posiadać odpowiednio ustawioną wysokość do pracy z chorym. Działa to na pozytywniejszą jakość pracy, ale również na skuteczniejszą pracę z chorym.
Możemy tu wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najpopularniejszy typ stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości dokonuje się za pomocą specjalistycznej korby, która zazwyczaj położona jest z tyłu urządzenia. W czasie pracy bardzo trudno jest zmienić wysokość i ułożenie pacjenta. Zatem jest on mało polecany do nowoczesnych gabinetów rehabilitacyjnych.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Posiadaj on dodatkowe hydrauliczne siłowniki i po ich wciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego rodzaje stołu jest w pewnym znaczeniu „ ugodą” dla pacjenta i lekarza.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one zazwyczaj kupowane przez kliniki i nowoczesne gabinety. Cieszą się ogromnym zaciekawieniem. Za pomocą pilota pozwala na prostą oraz szybką regulację wysokości stołu. Możemy ją również łatwo regulować w ciągu pracy z chorym bez najmniejszego kłopotu. To który stół stacjonarny do masażu kupimy zależny również od ceny, którą posiadamy. Sporo z nich możemy zakupić w zwykłej wersji i wersjach Pro.

Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak i obiciem. Tkaniny wykorzystane w standardowej wersji są mniej trwałe oraz ich gama odcieni jest dużo mniejsza. Jak możemy zobaczyć wybór jest niewątpliwie duży. Najlepiej jeśli wybierzemy taki, który zadowoli nasze wymagania. Praca dla nas i chorego będzie przyjemna.