Jak nabyć stół do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była niezwykle odpowiednia?

Każdy kto pragnie prowadzić swój gabinet rehabilitacyjny winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim funkcjonować przez mnóstwo lat również jest on koniecznym wyposażeniem, wykorzystywany każdego dnia. Aby nabyć dobre stoły do masażu, muszą posiadać one odpowiednią konstrukcję i parametry odpowiadające zarówno rehabilitantom jak również chorym. Każdy spośród nich ma minusy jak i plusy zatem jego nabycie winno być przemyślany. Im większe umiejętności masażysty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić konkretne warunki. Na początku winniśmy określić, gdzie będziemy działać. Jeśli tylko w naszym gabinecie, to powinno się kupić stół do masażu stacjonarny. Waga stołu w tym przypadku nie jest dosyć ważna. Należy tutaj zwrócić uwagę na możliwość regulowania wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice działa więcej niż jeden rehabilitant. Stoły do masażu przenośne muszą odznaczać się przede wszystkim małą wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Zatem jego waga jest tu niezwykle ważna. Kluczowe jest abyś mógł również złożyć stoły do masażu, włożyć w wygodną torbę i prosto przetransportować do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na kompromis. Stoły ciężkie będą bardziej solidne i praktyczne, jednak będzie nam je ciężko przetransportować. Zatem kupując odpowiedni model mobilny winniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu drewniane czy aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, zatem takie stoły będą świetnie sprawdzały się w terenie. Są one również wytrzymałe na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego masaż możemy pozostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu drewniane najczęściej możemy napotkać w SPA. Mają ładny, ponadczasowy wygląda, który świetnie wpasuje się w pomieszczenie eleganckie, ale również i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dosyć spora waga. Dlatego przenoszenie go z gabinetu do innego pomieszczenia może spowodować trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na początku należy mieć na uwadze, że potrafimy wyróżnić trzy podstawowe regulacje. Ręczna, jaka jest najmniej wygodna, jednak stoły są o wiele tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, który znajduje się albo za oparciem, albo jest w formie przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona niesamowicie łatwa, ale także droga.

Dzięki niej możesz łatwo regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Ważną cechą jest też możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z ważniejszych kwestii. Pamiętajmy o pewnej zasadzie im dłuży stół do masażu tym lepiej. Normalnie mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość winna być też wygodna dla klienta, aby swobodnie na nim leżał także w momencie masażu nie przesuwał się na brzegi. Stoły do masażu są w kilkunastu konfiguracjach. Jest ich na rynku sporo. Zatem nasz wybór winien być starannie przemyślany.