Kiedy dobrać właściwy alkoholowy płyn do dezynfekcji aby skutki były najwydajniejsze?

Na samym początku należy wyjaśnić czym jest dezynfekcja. Proces ten polega na niszczeniu bakterii, grzybów albo wirusów, za pomocą specjalnych preparatów na bazie alkoholu lub bez niego. Wyniki dezynfekcji są zależne od środków które stosujemy. Alkoholowy płyn do dezynfekcji tak rzeczywiście możemy przygotować sami w optymalnych proporcjach. Choć wiele spośród nas woli zakupić gotowy płyn do dezynfekcji powierzchni w hipermarkecie, który zaspokoi nasze oczekiwania. Dużo z was zada zapytanie czy dezynfekcja i sterylizacja to to samo. W momencie procesu sterylizacji są utylizowane wszystkie drobnoustroje, natomiast dezynfekcja pozwala na zlikwidowanie jedynie wegetatywnych form mikroorganizmów.
Alkoholowy płyn do dezynfekcji czy jednak bezalkoholowy płyn do dezynfekcji jaki dobrać?
Płyn do dezynfekcji powierzchni na bazie alkoholu to substancja najczęściej używana w gabinetach. Ma ona zazwyczaj substancję aktywną, którą są czwartorzędowe związki amonowe – tzw. QAV. Ich główna zaleta to natychmiastowy sposób funkcjonowania. Dezynfekowana powierzchnia robi się bardzo szybko sucha, dzięki czemu możemy robić zabieg. Alkoholowy płyn do dezynfekcji posiada również minus, bowiem nie możemy ich w żaden sposób rozcieńczać. Jeśli to zrobimy nie będą one czyścić powierzchni skutecznie. Musimy również upewnić się, że powierzchnia jest odpowiednia aby użyć płyn do dezynfekcji powierzchni na podstawie alkoholu. Takie wyroby jak drewno, akryl nie nadają się, aby stosować do ich mycia alkoholu, więc należy mieć to na uwadze.

Bezalkoholowy płyn do dezynfekcji upora się poradzi sobie tam gdzie alkoholu nie możemy stosować. Tego rodzaju płyny świetnie sprawdzą się na takich wyrobach jak plastik, skóra naturalna lub syntetyczna. Bezalkoholowy płyn do dezynfekcji jego cena jest nieco większa jest on troszkę droży jednak jego działanie jest znacznie dłuższe. Wielkim walorem jest zapach, jaki jest niezwykle przyjemny dla środowiska. Bezalkoholowy płyn do dezynfekcji może mieć też chlor, jednak przed jego używaniem powinniśmy dokładnie przeczytać instrukcję. Nie wolno go stosować na wiele płaszczyzn, a jego zapach będzie unosił się w powietrzu przez dłuższy okres. Niezależnie od wybranego płynu czy jest to bezalkoholowy płyn do dezynfekcji albo z alkoholem należy w czasie dezynfekcji stosować się do pewnych zasad. Zawsze należy nałożyć rękawiczki ochronne. Płyn do dezynfekcji powierzchni potrafi nas uczulić czy poparzyć. Wszystkie urządzenia, jakie mają być oczyszczone należy wstępnie przemyć, an następnie umieścić w urządzeniu do dezynfekcji, jakie posiada alkoholowy płyn do dezynfekcji. https://med-store.pl/higiena-i-dezynfekcja-gabinetu/14 Po wykonaniu sterylizacji należy zapakować sterylnie narzędzia, żeby były sterylne do okresu następnego użycia. Zużyte środki lub urządzenia należy włożyć do określonych zbiorników na odpady medyczne. Alkoholowy płyn do dezynfekcji czy bezalkoholowy płyn do dezynfekcji nadają się perfekcyjnie do zniszczenie drobnoustrojów, lecz musimy pamiętać, aby czynność była nieustannie przeprowadzana.